پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی به دلیل تخصصی و خاص بودن این رشته و وجود انواع زیررشته‌های مرتبط با آن‌یک فعالیت کاملاً حرفه‌ای به‌حساب می‌آید. جایگاه اجتماعی کارشناسان این حوزه و موقعیت‌های شغلی ایدئال موجود، کسب مدرک این رشته برای بسیاری از محصلین رشته علوم انسانی به رؤیایی شیرین تبدیل نموده است. وجود بازار کار مناسب در ایران و ابعاد گسترده فردی و اجتماعی که تحت این شغل برای فرد ایجاد می‌شود، آن را یکی از رشته‌ها پرمتقاضی ساخته است. ولی تا به انجام موفق پایان‌نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی نائل نشوید، اجازه حضور در هیچ‌یک از نهادهای کاری قانونی را نخواهید داشت.

چالش‌های انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی:

با توجه به اهمیت بالای گرایش‌های مختلف رشته حقوق انجام پایان‌نامه‌ای قابل‌قبول یک چالش بسیار بزرگ بر سر راه دانشجویان است. انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی نیز به دلیل تخصصی بودن این رشته سخت‌تر و دارای نکات بیشتری است. یافتن موضوعات تاپ، وابستگی پایان‌نامه به شغل آینده و دسترسی سخت به نیروهای باتجربه و دارای علم بالا در رابطه با حقوق کیفری و جرم‌شناسی، همگی از موانع بزرگ بر سر راه نگارش یک پایان‌نامه اصیل توسط دانشجویان به‌حساب می‌آیند. این موضوعات ذکرشده لزوم کمک و مشورت گرفتن از نهادهای مجری درزمینۀ انجام پایان‌نامه و نوشتن مقالات را به‌خوبی می‌رساند.

اهمیت رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی:

رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه‌شده و دانشجویان علاقه‌مند پس از اتمام دوره کارشناسی حقوق می‌توانند، به‌منظور گذران دوره تکمیلی در این رشته، تحصیلات خود را ادامه دهند. با افزایش مبانی جرم و نیاز جامعه به ضمانت‌های اجرای کیفری احکام مجرمان، اهمیت رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی روزبه‌روز در حال افزایش است. از طرفی این رشته به دودسته ماهوی و شکلی تقسیم و هرکدام دارای زیرمجموعه‌های دیگری است. این امر گستردگی این رشته را مشخص نموده و اهمیت پرداختن به آن را دوچندان می‌سازد. پس طبیعی است که دانشجویان آگاه بسیاری جذب این رشته شده و انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی یکی از دغدغه‌های بزرگ آن‌ها باشد.

بازار کار فارغ‌التحصیلان حقوق جزا و جرم‌شناسی:

دستگاه‌های اجرایی دولتی، نهادهای خصوصی و غیردولتی، دادسراها، دادگاه‌ها، واحدهای اجرای احکام، دانشگاه‌ها و بسیاری از مراکز دیگر در ایران به نیروهای متخصص و آگاه به حقوق کیفری و جرم‌شناسی نیاز مبرم دارند. افرادی که با آشنایی کامل به فرآیندهای کیفری، برنامه‌های عدالت کیفری، سیاست‌های مختلف و تحلیل‌ها و بررسی‌های این حوزه توانایی اجرای صحیح احکام قانون و حدود و احکام کیفری را داشته باشند. با این توصیفات می‌توان بازار کار عالی و قابل‌تأملی را برای فارغ‌التحصیلان این رشته متصور شد. پس تنها مانع برای رسیدن به یک شغل با آینده کاری درخشان انجام باکیفیت پایان‌نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی است تا این سد نیز برداشته‌شده و درب‌های نهادهای دولتی و خصوصی بر روی این دانشجویان بازگردد.

ضرورت‌های استفاده از سازمان‌های مجری در انجام پایان‌نامه حقوق جزا و جرم‌شناسی:

وجود موضوعات سخت و بسیار پیچیده، محدودیت‌های زمانی برای انجام پایان‌نامه و احتمال پایان رسیدن سنوات تحصیلی و عدم امکان تمدید زمان در دست همگی از مسائلی است که ضرورت کمک گرفتن از مراکز انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی را می‌رساند. این در حالی است که دانشجویان در ارتباط‌گیری با این مؤسسات می‌توانند از مشاوره‌های افراد متخصص بهره‌مند شده و به سمت نگارش پایان‌نامه‌ای بدون نقص و مورد تأیید راهنمایی شوند. در این رشته دانشجویان ملزم بوده با تمامی جنبه‌های جرم‌شناسی آگاه شوند که این امر جمع‌آوری حجم بالایی از اطلاعات، بررسی، تجزیه‌وتحلیل آن‌ها را وارد پروسه‌ای بسیار سخت می‌سازد. بدین ترتیب بدون کمک گرفتن از مراکز خدمات پایان‌نامه موفقیت در این مرحله تقریباً غیرممکن به نظر می‌رسد.

معرفی برخی موضوعات پرطرفدار برای نگارش پایان‌نامه:

برای نگارشی اصولی شما موظف به انتخاب یک موضوع یونیک و کاملاً منحصربه‌فرد برای انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی هستید. ولی گاهی با بررسی چندین موضوع قدیمی می‌توانید، ایده گرفته و برای یک حرکت قدرتمند آماده شوید. بررسی علل و انگیزه سرقت، ارزیابی جرم خیانت‌درامانت شرکت توسط مدیرعامل، هرزه‌نگاری و جرم انگاری آن در حقوق، واکاوی قانون مجازات اشخاص و بسیاری موارد دیگر در این رمزه جای می‌گیرند. با نگاهی هرچند اجمالی به این موضوعات علاوه بر ایده گیری، اهمیت وجود کارشناسان خبره در حوزه حقوق جزا باهدف رفع این مشکلات در کشور برایمان آشکارتر می‌گردد.