20 راز دیزنی لند که کارمندان آنجا هرگز به شما نمی گویند + عکس

دیزنی لند همیشه شادترین مکان روی زمین نیست. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از اتفاقات عجیبی که در دیزنی لند رخ میدهد را منتشر کرده ایم.

اتفاقات عجیبی که در دیزنی لند می افتد

پارک‌هاي‌ موضوعی دیزنی ممکن اسـت بـه عنوان شادترین مکان‌هاي‌ روی زمین شناخته شوند، اما کارمندان ان‌ها اغلب جنبه‌ای از جادو را می بینند که مهمانان از ان مطلع نیستند. در زیر ان لباس‌هاي‌ پرنسس و سر شخصیت‌هاي‌ بزرگ فقط افرادی معمولی هستند که سعی می کنند حقوقی بـه دست آورند.

این اغلب بـه معنای برخورد با مایعات بدن، مهمانان وحشتناک و برخی قوانین سختگیرانه در مورد حفظ شخصیت اسـت، مهم نیست که چه باشد. در این جا، ما از عده ای از باارزش‌ترین کارمندان دیزنی استفاده کرده‌ایم تا اسرار درونی و پشت صحنه ان‌ها را بـه دست آوریم. نکته: گاهی اوقات، همه ی چیز آن طور که بـه نظر میرسد شگفت انگیز نیست.

بیشتر بخوانید: بهترین پارک های تفریحی جهان + عکس

رازهای عجیب دیزنی لند

1. مردم دوست دارند بستگان مرده خود را به آنجا ببرند.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

در حالی‌که این باید ناگفته نماند، از دیزنی بـه عنوان محل دفن استفاده نکنید. تعداد زیادی از کارمندان گزارش می‌دهند که مهمانان را در حال ریختن خاکستر در املاک دیزنی، بـه ویژه در عمارت جن زده شده، می گیرند. یکی از کارمندان می گوید: “لطفاً عزیزان سوزانده شده خودرا در خانه بگذارید. از ریختن آن ها در عمارت جن زده خودداری کنید.” آن ها فقط جاروبرقی می شوند و دور ریخته می شوند.

2. و انجام این کار باعث محرومیت مادام العمر می شود.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

متأسفانه، اگر تصمیم بگیرید خاکستر عزیزان خودرا در دیزنی پخش کنید، دیگر نمیتوانید برگردید. یکی از کارمندان می گوید: شـما برای اینکار مادام العمر محروم می‌شوید، و خاکستر پاک می شود یا آب ریخته می شود. “اگر بـه پيکر عزیزتان احترام می‌گذارید، اینکار را نکنید.”

3. امنیت همه جا هست

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

دیزنی لند قصد دارد جادو را برای هر مهمان زنده نگه دارد، بنابر این افسران مخفی تمام شده اند. من افرادی را می شناسم که بـه صورت مخفیانه در دیزنی لند کار می کنند. من انها را هنگام کار دیده ام و شبیه بزرگ ترین توریست هایي هستند که میتوانید تصور کنید «کلاه هاي‌ بزرگ، روی بینی، پیراهن هاي‌ شخصیت احمقانه که در شورت هاي‌ نامناسب پوشیده شده اند».

یکی از Redditor می گوید، «چکمه‌هاي‌ پیاده‌روی، و غیره» بنابر این درست در ان جا می شوند. در نتیجه، “تقریباً غیرممکن اسـت که در هر نقطه ای از پارک باشید بدون این که در دید شخصی از نیروهای امنیتی، یونیفرم پوش یا غیر یونیفرم پوش باشید.”

4. شخصیت ها اغلب مورد حمله قرار می گیرند.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

با این حال، علیرغم تلاش همه ی افراد، درگیری هاي‌ منظمی وجوددارد. بدتر از ان؛ افرادی که در اکثر بیت‌دان‌ها قرار می گیرند، بازیگران لباس پوشیده هستند.

یکی از بازیگران سابق دیزنی می گوید: خانواده ای بـه پلوتو حمله کردند. “وی را بـه داخل فواره هل دادم. من در واقع حمله را ندیدم، فقط باید با عواقب بعدی در پشت صحنه کنار بیایم. باید تمام لباس پلوتو را خشک کنم و سرش را تمیز کنم. بعدا پلوتو بـه من گفت که خانواده خشمگین شده اند که او باید اینکار را انجام دهد. بعد از این که منتظر عکس گرفتن بودند استراحتش کن. فکر می‌کنم پلوتو یا دستش شکست یا پایش.”

5. خیلی چیزها می توانند شما را اخراج کنند.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

یافتن شغل در پارک دیزنی بـه طرز شگفت آوری سخت اسـت و هزاران متقاضی فقط برای چند مکان باهم رقابت می کنند. متأسفانه، حفظ شغل در دیزنی حتی سخت تر اسـت. یکی از Redditor فاش می کند که یکی از دوستانش بـه دلیل خوردن یک تکه پاپ کورن که روی پیراهن آن ها افتاده بود اخراج شد و یک شاهزاده خانم بـه دلیل شکستگی مچ پا کنسرو شده بود.

6. آنها باید شخصیت خود را حفظ کنند – حتی در بدترین شرایط.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

اگر لباس دیزنی لند می‌پوشید، بهتر اسـت برای ماندن در شخصیت آماده باشید. یک مربی غواصی که یکبار بـه من گفته بود قبل از پذیرش شغلی بـه عنوان “گوفی آب” در سفر دریایی دیزنی «گوفی که در استخر می‌گذرد»؛ باید موافقت می کرد که درصورت شروع غرق شدن، او باید قبل از این که نجات غریق لباس وی را دربیاورند برده شود «البته برای این که بچه ها ناراحت نشوند». CPR در صحنه انجام نمیشود.”

7. آنها از کدهایی برای حفظ جادو استفاده می کنند.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

کارمندان دیزنی تمام تلاش خودرا می کنند تا بازدید شـما را جادویی کنند، بنابر این تعجب نکنید اگر عده ای از حرف هایي که می‌شنوید انها بـه یک دیگر میگویند منطقی نیست. برای پیش گیری از خشمگین شدن مهمانان، کارمندان از کلمات رمزی برای مواقع اضطراری استفاده می کنند.

یکی از کارمندان سابق دیزنی بـه یاد می‌آورد: وقتی با هدست صحبت میکنید، قرار اسـت از کدهای مختلفی برای چیزها استفاده کنید؛ برای مثال، یک موقعیت دکتری طبق معمولً یک «بالون» برای خون بود. “بنابر این، میتوانید تعجب من را تصور کنید وقتی با ما تماس گرفتند که “ما یک کد داریم پو، پیگلت آزاد اسـت.” معلوم شد که یک کودک خردسال گریان از جعبه شنی بـه عنوان دستشویی عمومی خود استفاده می کرد و وقتی کسی بـه او نزدیک شد، فرار کرد.”

8. آب اطراف سواری واقعاً ناخوشایند می شود.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

اگر بـه فکر فرو رفتن در آب اطراف هر سفر دیزنی هستید، دوباره فکر کنید. ان آبها علاوه بر خاکستر درگذشتگان، طبق معمولً ظرف استفراغ هستند. “یک روز، یک بچه یک دسته ماکارونی با مارینارا خورده بودو بلافاصله همه ی ان را درست جلوی در ورودی کوه بیگ تاندر پرت کرد. توده عظیمی از برف آبکی بود که بـه اسانی دو فوت عرض و سه فوت طول داشت. یکی از کارمندان فاش می کند.

9. مردم در مورد خطوط جدی هستند.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

نه تنها بین افرادی که احساس می کنند مدت زیادی منتظر مانده‌اند دعوا میشود، مهمان ‌ها نیز می توانند از بچه‌هاي‌ مریض که خط را قطع می کنند، احساس ناراحتی کنند. چندین کارمند از مهمانان شکایت میکنند و حتی از زبان تحقیرآمیز استفاده میکنند که بـه کودکان در سفر های Make-a-Wish اجازه داده می ‌شد بـه جبهه بروند. خوشبختانه، اکثر مشتریان شاکی چیزی را از اذيت خود دریافت کردند: ممنوعیت مادام العمر.

بیشتر بخوانید: تصاویری شهربازی رویایی در دنیا

10. آنها واقعاً نمی خواهند کودک شما را در آغوش بگیرند.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

گرفتن عکس با شخصیت ها همه ی بخشی از تجربه اسـت. با این حال، شـما نباید مراقبت از نوزاد خودرا بـه انها بسپارید. یکی از بازیگران سابق دیزنی می گوید: “مهمانان بـه طور معمول کارهای عجیب‌وغریب احمقانه انجام می‌دهند. من فکر می‌کنم بدترین آن ها زمانی اسـت که مردم نوزادان تازه متولد شده خودرا بـه پارک ها می آورند و از ما میخواهند که آن ها را برای عکس نگه داریم.”

“من نمی‌توانم [هیچ چیز] را در گوفی ببینم چه برسد بـه لباس هاي‌ دیگر، و بسته بـه شخصیتی که دارم دستکش یا پنجه هاي‌ غول پیکر یا هر چیز دیگری میپوشم. چرا بـه من اجازه میدهی کودکت را در آغوش بگیرم؟ آره!”

11. یک تونل مخفی برای زباله های شما وجود دارد.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

اگر تا بـه حال بـه این فکر کرده‌اید که دیزنی لند چگونه پارک هاي‌ خودرا تا این حد تمیز نگه می دارد، این سیستم پیشرفته گرد آوری خلاء خودکار آنهاست.

یک “تونل” در زیر وجوددارد «در واقع طبقه اول اسـت، طبقات دوم و سوم همان چیزی اسـت که در پارک می‌بینید» و AVACS یکسری لوله اسـت که همه ی رستوران ها را بـه آشغال دان اصلی که در پشت کوه اسپلش قرار دارد متصل می کند. آشغال‌ها در زیر پارک دور می شوند تا مهمانان وادار نباشند ان‌ها را ببینند یا بوی ان‌ها را حس کنند. خیلی باحال اسـت.”

12. شخصیت‌های با لباس کامل نمی‌توانند صحبت کنند.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

اگر گوفی بـه شـما نمیگوید که چگونه بـه کوه اسپلش بروید، او فقط بی ادب نیست. تعداد زیادی از شخصیت هاي‌ لباس پوشیده باید در مقابل مهمانان ساکت بمانند. یکی از گوفی هاي‌ سابق می گوید: “ما هرگز اجازه نداریم با لباس در مقابل مهمانان صحبت کنیم. همیشه. اما در پشت صحنه، همه ی چیز پیش میرود.”

13. زندان دیزنی واقعی است.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

ان شایعات در مورد زندان دیزنی درست اسـت. با این حال، روی این که میکی برای شـما غذا بیاورد یا از تخت شاهزاده خانم دیزنی برای استراحت سرتان لذت نبرد حساب نکنید. یکی از کارمندان سابق دیزنی ورلد می گوید: «انها محل نگه‌داری دارند. “ودر ملک دیزنی یک ایستگاه پلیس وجوددارد.”

14. یک سلسله مراتب شخصیت وجود دارد.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

اگر نقش یکی از شخصیت‌هاي‌ شاهزاده خانم دیزنی در دهه 90 را بازی می کنید، تعجب نکنید اگر بازیگران جدیدتر نخواهند با شـما بنشینند. یکی از سابق می گوید: “بعضی از اتاق هاي‌ استراحت مانند کافه تریا دبیرستانی هستند که در ان شاهزاده خانم هاي‌ “باحال” «السا و آنا» دریک طرف نشسته اند و بـه شخصیت هاي‌ “قدیمی” «اسنو و پاپینز» نگاه می کنند. این واقعاً کودکانه اسـت.”

عضو بازیگران “سایر اجراکنندگان چهره فکر می کنند که در برادوی هستند و خواهان احترام هستند و از نگرفتن ان متنفرند.” اگر در محل کار احترامی را که شایسته ان هستید دریافت نمی‌کنید، پیشی گرفتن از رئیس قلدرتان می‌تواند کمک کند.

15. مردم همیشه سعی می‌کنند بچه‌هایشان را در سواری‌ها پنهان کنند.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

اگر مجبورید انتخابی نه چندان دشوار بین نشستن با کودکتان در بیرون از خانه یا آوردن او در کشتی داشته باشید، هر بار بیرون بنشینید. متأسفانه، ممکن اسـت مهمانان دیزنی درک نکنند که چرا تلاش برای قاچاق نوزاد بـه سواری اینقدر کار بزرگی اسـت.

“این زوج سعی داشتند سوار Space Mountain شوند، و یک کیف دوفیل مشکی داشتند. [یکی از خدمه] شنید که چیزی از کیسه آمد، بنابر این از انها خواست که ان را باز کنند. انها نپذیرفتند. نیروهای امنیتی می‌آیند، آن ها را وادار می کند ان را باز کنند. یکی از Redditor می گوید: بچه 6 ماهه آن ها بود. چندین کارمند سابق گزارش میدهند که مهمانان سعی در انجام همین کار دارند.

16. دوستان و خانواده اعضای بازیگر همیشه رایگان نیستند.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

اگر چه اعضای بازیگران می توانند هر زمان که بخواهند بـه صورت رایگان وارد پارک هاي‌ دیزنی شوند، تخفیف آن ها شامل دوستان و خانواده انها نمی‌شود. یکی از مجریان سابق دیزنی لند می گوید: قبلاً می‌توانستیم [هر شخصی] را هر زمان که بخواهیم وارد پارک کنیم، اما این تغییر کرد. با این حال، انها گاهی اوقات یک سواری رایگان دریافت می کنند. “همین حالا فقط در روزهای خاصی برای پارک هاي‌ خاص وجوددارد.”

17. موقعیت های خطرناک رخ می دهد.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

در حالیکه دیزنی تمام تلاش خودرا می کند تا همه ی افراد را در پارک هاي‌ خود تا حد امکان ایمن نگه دارد، هنوز تهدیدات امنیتی جدی وجوددارد. دریک تعطیلات شلوغ آخر هفته، یکی از کارمندان سابق دیوانه‌واری کامل را تعریف میکند: “یکی از میهمانان ترسید و چیزی تیز بیرون آورد و شروع بـه چاقو زدن مهمان ‌ها کرد تا بیرون بیایند. من وادار شدم یک مهمان چاقو خورده را بـه هتل او بیاورم تا شناسنامه‌اش را بگیرم تا بتواند بـه بیمارستان برود.”

18. درخت زندگی در قلمرو حیوانات بر روی یک دکل نفتی ساخته شد.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

این درخت ساخته دست بشر بر روی یک سکوی نفتی 14 طبقه بازسازی شده ساخته شده اسـت. این موجود 145 فوتی با بیش از 100000 برگ پوشیده شده اسـت که طول هر کدام بیش از یک فوت اسـت. تنه درخت از بتن ساخته شده اسـت نه چوب.

19. در دنیای دیزنی نمی توانید آدامس بخرید.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

بـه منظور محافظت از پارک در برابر آدامس هاي‌ ناخوشایند، دنیای دیزنی فروش این مواد را متوقف کرد. ممنوع نیست، اما اگر مهمانان یک قطعه بخواهند، باید قطعه خودرا بیاورند.

20. موانعی با طراحی استراتژیک برای حیوانات در سافاری کلیمانجارو وجود دارد.

20 راز که کارمندان دیزنی لند هرگز به شما نمی گویند + عکس

سفر 18 دقیقه‌ای سافاری در Animal Kingdom بـه بازدیدکنندگان این امکان را میدهد تا از نزدیک با حیواناتی که بـه ظاهر رایگان در حال پرسه زدن هستند، آشنا شوند. اما ترسی نداشته باشید، این موجودات نمیتوانند فرار کنند و شـما یا یک دیگر را بگیرند. موانعی مانند آب‌نماها و خندق‌ها بـه این ذخیره‌گاه اضافه می شوند تا حیوانات را در مناطق خاصی نگه داری کنند.

بیشتر بخوانید: 20 حقیقت شگفت انگیز درباره نمادین ترین شخصیت های دیزنی

در پایان

چه یک مسافر انفرادی و هیجان‌انگیز باشید که بـه دنبال شدیدترین ترن هوایی جهان میگردید یا خانواده‌ای که برنامه‌ریزی یک تعطیلات جادویی مملو از سرگرمی برای والدین و بچه‌ها را دارد، این پارک‌ چیزی برای همه ی دارند.

نوشته 20 راز دیزنی لند که کارمندان آنجا هرگز به شما نمی گویند + عکس اولین بار در تالاب. پدیدار شد.