21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

در خانه ماندن مردم را مجبور کرده تا در یافتن راه هایي برای گذراندن زمان نسبتاً خلاق باشند. و بسیاری در حال یافتن الهام در گذشته هستند. سرگرمی‌هاي‌ قدیمی راه خودرا بـه خط مقدم باز می‌گردانند زیرا بعد از همه ی‌گیری ویروس کرونا شیوه زندگی ما را تغییر کرده و ما بـه انجام کارها در خانه عادت کرده ایم ودر خانه ماندن را ترجیح میدهیم. زندگی برای تعداد زیادی از مردم جهان کند شده اسـت و منجر بـه تجدید حیات در فعالیت هایي شده اسـت کـه نیاز بـه صبر و سرمایه گذاری دارند. از بافتنی تا پختن نان از ابتدا، این‌ها سرگرمی هاي‌ قدیمی هستند.

سرگرمی های قدیمی ای که در خانه می توانید انجام دهید

1. گل آرایی

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

بـه جای سفارش یک دسته گل حرفه اي برای روشن کردن روزتان، سعی کنید خودتان گل بچینید تا کمی رنگ بـه خانه تان بیاورید. طراحی گل «سرگرمی مادربزرگ» اسـت کـه بـه او کمک می کند «از هرج و مرج معمولی کـه اطراف سرش می چرخد دور شود» و می تواند همین کار را برای شـما انجام دهد. فراموش نکنید کـه خلاقیت هاي‌ زیبای خودرا در اینستاگرام بـه نمایش بگذارید!

2. اوریگامی

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

اوریگامی – عمل تا کردن کاغذ بـه خلاقیت هاي‌ جالب و منحصر بـه فرد – یک فعالیت تفریحی اسـت کـه در قرن هفدهم در ژاپن رایج شد و هرگز از بین نرفت. بـه احتمال زیاد، شـما انبار خودرا در اطراف ندارید. اگر دراین سرگرمی تازه کار هستید و دوست دارید این هنر را بـه خودتان بیاموزید، Origami.me را بررسی کنید، کـه دارای پایگاه داده عظیمی از نمودارهای اوریگامی، شامل آموزش هاي‌ مبتدی فراوان اسـت.

3. خیاطی

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

خیاطی فقط یک فعالیت آرامش بخش نیست. همچنین می تواند بـه شـما کمک کند تا خودرا ایمن و سالم نگه دارید. مردم اکنون زمان دارند تا [در خیاطی] سرمایه گذاری کنند و این در مورد دنیای معمولی ما با عجله و برنامه ریزی زیاد صادق نیست. ما همچنین در موقعیتی هستیم کـه باید عده اي از این مهارت هاي‌ قدیمی را دوباره یاد بگیریم. چرخ خیاطی ندارید؟ شـما می توانید یک خرده فروشی یا حتی اجاره کنید.

4. لاشخور شکار می کند

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

شکار رفتگر یک فعالیت عالی برای بازگرداندن اسـت، زیرا تعاملی اسـت و بچه‌ها را بـه حرکت در می‌آورد و هیجان‌زده میکند. شـما بـه اسانی می توانید یکی را در خانه، حیاط خلوت خود ایجاد کنید، یا در محله خود گسترش دهید، همه ی با سرنخ هاي‌ شخصی کـه احساساتی برای خانواده شـما هستند. ما همچنین میبینیم کـه بزرگسالان شکار لاشخور را بـه عنوان راهی سرگرم کننده برای بازگرداندن نوستالژی هاي‌ آرام بـه تابستان انجام می دهند.

نه تنها خانواده ها شکار لاشخور را برای خانواده ایجاد می کنند، بلکه تعداد زیادی از والدین نیز آن ها را برای جشن تولد مجازی بچه ها برنامه ریزی می کنند. و برای چند ایده خلاقانه برای شروع، 10 سرنخ شکار رفتگر برای مشغول نگه داشتن مغز کودکان را بررسی کنید.

5. باغبانی

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

باوجود تعطیلی ها و گرم شدن هوا، ممکن اسـت بیشتر اوقات خودرا در باغ خود بیابید. این یک سرگرمی اسـت کـه فواید عملی زیادی دارد، از مشغول کردن ذهنت ان گرفته تا زیباسازی حیاطتان. و از آنجایی کـه برخی تلاش می کنند تا از فروشگاه هاي‌ مواد غذایی کمتر بازدید کنند، ممکن اسـت اینروزها بـه باغ هاي‌ خود بـه عنوان منبع غذایی اصلی نگاه کنند.

باغبانی برای پرورش غذای خود کمک می کند، زیرا با کمبود منابعی مانند گیاهان و سبزیجات مواجه نمی شوید. “توصیه من بـه مبتدیان این اسـت کـه از کوچک شروع کنند و بـه باغچه اضافه کنند. یکی از بهترین راه ها برای شروع این اسـت کـه گیاهانی مانند ریحان یا گشنیز را پرورش دهید. آن ها بـه اسانی رشد می کنند و نیاز بـه نگه داری زیادی ندارند.”

6. گلدوزی

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

دراین زمانه عجیب، خیلی ها بـه گلدوزی علاقه مند میشوند، یعنی هنر بـه کار بردن طرح هاي‌ تزئینی روی پارچه با سوزن ها و انواع بخیه ها. هنگامی کـه بـه مهارت خود خاطرجمعی پیدا کردید، می توانید همه ی چیز را از دکوراسیون منزل گرفته تا لباس هاي‌ دست دوز ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری حرکات یوگا برای درمان کمر درد

7. درست کردن نان

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

اگر در طول قرنطینه هر شکلی از شبکه هاي‌ اجتماعی را بررسی کرده باشید، نان خانگی زیادی دیده اید. احتمالاً بـه این دلیل اسـت کـه پختن یک کاهش دهنده استرس ثابت شده اسـت. یک مطالعه درسال 2016 در مجله روانشناسی مثبت نشان داد کـه دنبال کردن اهداف خلاقانه روزانه، مانند شروع یک دستور العمل جدید، بـه جوانان کمک می کند مثبت تر فکر کنند.

8. بافندگی

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

آیا شناخته شده اید کـه پروژه هاي‌ بافندگی را شروع می کنید تا زمانی کـه مشغول شدید آن ها را رها کنید؟ خب، فرصتی عالی برای تمام کردن روسری ها و ژاکت ها رسیده اسـت. و نتیجه فیزیکی تنها یکی از مزایای این سرگرمی اسـت. یک مطالعه درسال 2013 نشان داد کـه پاسخ دهندگانی کـه بافتنی داشتند احساس آرامش و شادی داشتند. صنعت یقیناً علاقه بیشتری بـه این فعالیت دارد.

9. انجام پازل

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

مانند بافتنی، کار کردن روی پازل می تواند شـما را از احساس اضطراب دور کند. آن ها همچنین بـه اسانی با خانواده خود بـه اشتراک گذاشته می‌شوند. این واقعاً تمرکز شـما را از هر چیزی کـه در حال وقوع اسـت، از بین میبرد، زیرا سعی میکنید ان قله انبار یا ان قطعه از آسمان یا این عنصر ابر را پیدا کنید. این واقعاً توجه و تمرکز زیادی می‌طلبد. و این می تواند از نظر، فقط بگویم، حواس‌پرتی بسیار سالم باشد. در واقع، پازل ها بـه قدری تقاضا دارند کـه تولید کنندگان برای ادامه دادن بـه مسابقه رقابت می کنند.

10. بازی های تخته ای و کارتی

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

چت تصویری و نمایش‌هاي‌ تلویزیونی ماراتن از جمله مواردی هستند کـه زمان قرنطینه را هدر میدهند، اما اگر در خانه هم کار می کنید، ممکن اسـت بـه معنای اضافه کردن زمان زیادی از صفحه نمایش بـه روزتان باشد. بازی‌ها یکی از ساده ترین راه‌ها برای برقراری ارتباط با مردم هستند و ذهن شـما را کاملاً از نگرانی‌هاي‌ زندگی دور میکنند، زیرا باید درگیر و حاضر بمانید. و بهتر از همه ی، بازی هاي‌ فیزیکی طبق معمولً مقرون بـه صرفه هستند.

11. صحبت کردن به یک زبان جدید

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

شاید همیشه میخواستید زمانی را برای تسلط بر زبان اسپانیایی یا ماندارین پیدا کنید و اکنون هیچ مانعی برای دستیابی بـه تسلط بـه یک زبان جدید وجود ندارد. هم Duolingo و هم Babbel در حال یادگیری برنامه‌هایي هستند کـه دوره‌هاي‌ تخصصی را برای همه ی از مبتدیان مطلق گرفته تا کسانی کـه بـه سادگی می خواهند تسلط خودرا تنظیم کنند، ارائه میدهند. برنامه‌هاي‌ رایگان شـما را درگیر مکالمه می کنند و بازخورد بی‌درنگ ارائه میدهند، بنابر این می توانید بـه سرعت با خاطرجمعی در مورد هر موضوعی صحبت کنید.

12. یوگا

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

از یوگا با آدرین در YouTube گرفته تا برنامه‌هایي مانند Glo، منابع آنلاین بسیار خوبی وجوددارد کـه بـه شـما کمک میکند تا تمرینات یوگای آرام روزانه را در خانه بسازید. خواه بـه دنبال افزایش انعطاف‌پذیری یا پیشرفت بـه برخی موقعیت‌هاي‌ چشمگیر هستید، از زمان معاشرت مجدد خود برای بسته ‌بندی صبحگاهی کامل استفاده کنید. تسلط بر مهارت یوگا باعث میشود در کل احساس ذن بیشتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: عروسک های بسیار زیبای بافتنی

13. پادکست

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

داستانی برای بـه اشتراک گذاشتن با جهان دارید؟ اکنون زمان مناسبی برای شروع یک پادکست اسـت. حداقل مورد نیاز برای ضبط یک کامپیوتر با میکروفون USB و دسترسی بـه اینترنت اسـت. نخستین قسمت خودرا زیر کمربند خود قرار دهید و سپس بـه سمت تجهیزات باکیفیت بالاتر بروید.

در حالی کـه تنها چیزی کـه برای شروع نیاز دارید یک ایده و اعتقاد بـه دنبال کردن ان اسـت، مقالات بسیار مفیدی بـه صورت آنلاین در مورد توسعه قالب و دسترسی بـه شنوندگان، و همچنین فرآیند ضبط، ویرایش و انتشار از شروع تا پایان وجوددارد. شـما در کمترین زمان از پادکست آماتور بـه حرفه اي پادکست خواهید رسید.

14. خواندن

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

خوب، اگر این را میخوانید، پس خواندن مهارتی اسـت کـه قبلاً بـه ان مسلط شده اید – احتمالاً چندین دهه پیش. اما اگر فراموش کرده‌اید کـه چگونه برای سرگرمی مطالعه کنید، یا حتی چگونه زمانی را برای اینکار اختصاص دهید، اکنون فرصتی برای بازگشت بـه مسیر اسـت. فقط فکر کنید: این می تواند لحظه شـما باشد تا در نهایت با انبوه خواندن خود مقابله کنید. در حالی کـه تعداد زیادی از کتابخانه‌ها بسته شده‌اند، هنوز تعداد زیادی کتاب الکترونیکی و کتاب صوتی برای امانت‌گیری آنلاین وجوددارد کـه همگی از طریق وب‌سایت کتابخانه محلی شـما قابل دسترسی هستند.

15. ورزش کردن

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

اگر بدن شـما در حال حاضر بـه ورزش نیاز دارد، بررسی کنید کـه آیا استودیوهای تناسب اندام محلی جلساتی رابا مربیان پخش می کنند یا خیر. مطمئناً؛ شـما میدانید کـه چگونه ورزش کنید، اما آیا واقعاً سعی کرده‌اید دراین هنر تسلط داشته باشید؟ مکان هاي‌ زیادی برای شروع وجوددارد.

16. گیتار

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

اگر می خواهید صدای آتونال خودرا بـه صدایی واقعاً دلنشین تبدیل کنید، زمانی بهتر از این نیست کـه در انزوا بـه گیتار آکوستیک تسلط پیدا کنید. هنرمند فولکلور برنده جایزه لورا مارلینگ هر یکشنبه در صفحه اینستاگرام خود مجموعه اي از “آموزش هاي‌ گیتار ایزوله” را اجرا می کند. با شکستن پیشروی‌هاي‌ آکورد اصلی مارلینگ در عده اي از بزرگ‌ترین آهنگ‌هایش، شـما در کوتاه‌مدت باهم تپید خواهید شد.

17. مراقبه

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

نگران فردا هستید؟ یادگیری نحوه مدیتیشن می تواند بـه شـما کمک کند روی امروز تمرکز کنید. توجه بـه انچه در ان لحظه اتفاق میوفتد دشوار اسـت، اما همچنین می تواند بـه ما در مقابله در زمان ناآرام کمک کند. اگر خود قرنطینه‌سازی اضطراب شـما را افزایش میدهد، ثابت شده اسـت کـه مدیتیشن ذهن‌آگاهی استرس، افسردگی و بی‌خوابی را کاهش میدهد.

18. رقصیدن

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

مطمئناً؛ شـما می‌دانید کـه چگونه در زمین رقص حرکت کنید، اما تصور کنید کـه یک استاد رقص کامل بیرون آمده اید. با انبوهی از گزینه هاي‌ کلاس – از مبتدی تا حرفه اي، باله تا بالیوود – می توانید در آشپزخانه خود طوری برقصید کـه هیچکس تماشا نمیکند و سبک هاي‌ جدید رابا فشار صفر امتحان کنید.

19. ساخت موسیقی

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

اکنون کـه موگ آهنگ برنامه ساخت موسیقی خودرا بـه صورت رایگان در معرض قرار داده اسـت، هر شخصی می تواند دست خودرا در ایجاد یک آهنگ موفق امتحان کند. برنامه مدل D آن ها یک بازتولید وفادار از طرح هاي‌ مدار آنالوگ اصلی نخستین سینت سایزر صفحه کلید قابل حمل در جهان اسـت کـه بـه شـما امکان می دهد عده اي از صداهای کلاسیک دهه 80 را ایجاد کنید. ممکن اسـت نتوانید در نخستین تلاش خود یک نمودار برتر تولید کنید، اما بـه این فکر کنید کـه اگر بـه ان ادامه دهید چقدر خوب خواهید شد.

بیشتر بخوانید: چگونه در خانه درخت قطع کنیم که مشکلی نداشته باشد ؟

20. بهبود منزل

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

آیا همیشه برای رفع مشکل خانه بـه کمک بیرونی اعتماد کرده‌اید؟ با استفاده از خانه ماندن در زمان خود برای تسلط بر مهارت التیام خانه DIY، در پول خود صرفه جویی کنید و حس جدیدی از موفقیت بـه دست آورید. پروژه‌هاي‌ زیادی وجوددارد کـه میتوانید انجام دهید و نیازی بـه تلاش زیاد یا دانش قبلی ندارند – از کوچک شروع کنید و بـه کارهای سطح کارشناسی بیشتری برسید.

21. آشپزی

21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش

بـه‌جای سفارش غذا، اکنون زمان ان فرا رسیده اسـت و بـه احتمال زیاد شـما هم ان را دارید، چیزی فراتر از چرخش سریع شام معمولی خود بپزید. اگر دستور پختی وجوددارد کـه همیشه می خواستید ان را امتحان کنید یا یک تکنیک آشپزی وجوددارد کـه هنوز بـه ان مسلط نشده اید، اکنون شانس شـما برای تبدیل شدن بـه سرآشپز آماتوری اسـت کـه قرار اسـت باشید.

در پایان

دراین مقاله از مجله تفریحی تالاب لیستی از فعالیت هایي کـه شـما می توانید در خانه در اوقات فراغت خود انجام دهید را برای شـما عزیزان تهیه کرده ایم.

نوشته 21 سرگرمی عالی در سال 2023 + آموزش اولین بار در تالاب. پدیدار شد.