60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

ما عده اي از عجیب‌ترین قوانین را در سراسر جهان دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب جمع‌آوری می کنیم، از اجازه ندادن جوجه شـما در جاده یا پیش گیری از خوابیدن الاغ در حمام تا هرگز امتناع یک غریبه از استفاده از حمام و موارد دیگر.

عجیب ترین قوانین جهان

هر کشوری متفاوت اسـت و قوانین هر کشور هم متفاوت اسـت. گاهی اوقات، این قوانین بـه طور جدی مضحک هستند، و گاهی اوقات بـه ارزش هاي‌ فرهنگی مهمی اشاره می کنند کـه ممکن اسـت با ارزش هاي‌ شـما متفاوت باشد.

ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب فهرستی از قوانین عجیب‌وغریب در سراسر جهان را جمع آوری کردیم کـه ممکن اسـت وجودشان را باور نکنید. اما وقتی در سفر هستید، مطمئناً نمیخواهید پشت میله هاي‌ زندان بمانید!

بیشتر بخوانید: چند قانون جالب ژاپنی ها برای زندگی

1. جویدن آدامس در سنگاپور غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

گاهی اوقات وقتی احمق ها قوانین را زیر پا می گذارند همه ی ما عذاب می‌کشیم. پس از این‌که خرابکاران از آدامس برای ایجاد مشکل در سیستم حمل و نقل سریع انبوه استفاده کردند و هیئت مسکن و توسعه سالانه 150000 دلار برای تمیز کردن لیتر آدامس خرج کرد، سنگاپور درسال 1992 تمام مواد آدامس را ممنوع کرد.

هر فردی کـه در سنگاپور وارد، فروش یا تولید آدامس می کند می تواند جریمه و/یا حبس بگیرد، بـه استثنای نیکوتین و آدامس‌هاي‌ دندانی کـه ارزش درمانی دارند.

2. ایستگاه های رادیویی کانادا باید آهنگ های هنرمندان کانادایی را پخش کنند

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

کانادایی ها گروهی وطن پرست هستند. بـه طوری کـه طبق قانون، تمام ایستگاه هاي‌ رادیویی کانادا موظفند حداقل 35 درصد مواقع، بـه ویژه در ساعات 6 صبح و 6 بعد از ظهر، از دوشنبه تا جمعه، هنرمندان کانادایی را روی امواج پخش کنند.

این بدان معناست کـه دریک ساعت رادیو در طول هفته، بیش از 20 دقیقه از هنرمندانی مانند نیکل بک، آلانیس موریست، سلین دیون، مایکل بابله و جاستین بیبر – کـه همگی کاناک هاي‌ مفتخر هستند – خواهید شنید.

3. تمام شدن بنزین در اتوبان آلمان غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

بـه خاطر داشتن محدودیت‌هاي‌ سرعت پویا کـه بـه رانندگان فرصت سفر بیش از 100 مایل در ساعت را میدهد، بدنام اسـت، علاقه‌مندان بـه ماشین و شیاطین سرعت عاشق سفر در امتداد اتوبان کشور آلمان هستند. اما، اگر بنزین تمام شود، ممکن اسـت با جریمه بزرگی روبه‌رو شوید. و حتی بـه رفتن بـه پمپ بنزین فکر نکنید. برای ان جریمه دیگری دریافت خواهید کرد!

چرا؟ آلمانی ها معتقدند کـه شـما این قدرت را دارید کـه خودروی خودرا بـه درستی گازدار نگه دارید، بنابر این اگر بنزین به پایان رسید، تقصیر خودتان اسـت. راه رفتن در امتداد بزرگراه ناامن اسـت، همان طور کـه وسیله نقلیه شـما درکنار جاده متوقف شده اسـت. چشم خودرا بـه نشانگر بنزین خود نگاه دارید و وقتی کم شدید گاز را پر کنید.

4. پیاده روی برهنه در سوئیس غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

پس از این‌که یک دهه پیش مسافران سوئیسی و آلمانی تصمیم گرفتند پیاده روی لخت را در سوئیس تبدیل کنند «واقعاً!»؛ مقامات سوئیسی بـه مردم یادآوری کردند کـه قانون منافی عفت عمومی هنوز وجوددارد و اگر در جنگل گرفتار شوید، می توانید جریمه شوید. درسال 2011؛ یک مرد سوئیسی بیش از 100 دلار بـه دلیل پیاده‌روی با ته‌لخت جریمه شد.

5. غذا دادن به کبوترها در ونیز ایتالیا غیرقانونی است

در حالی کـه هزاران کبوتر در میدان سنت مارک و ونیز فرود می آیند و توسط گردشگرانی کـه بـه اسانی غذا در ازای عکس‌هاي‌ مناسب اینستاگرام توزیع می کنند، فریفته شده‌اند، قانون‌گذاران ونیز درسال 2008 رسما غذا دادن بـه مرغ مزاحم را غیرقانونی اعلام کردند.

گفته می شود پاک‌سازی از پرندگان برای هر شهروند 275 یورو درسال هزینه دارد، بنابر این اکنون، جداول تغییر کرده اسـت. اگر در حال غذا دادن بـه کبوترها گرفتار شوید، ممکن اسـت با جریمه اي تا 700 یورو مواجه شوید. بهتر اسـت در عوض عکسی عالی از پل هاي‌ زیبای ونیز بگیرید.

6. پوشیدن کفش پاشنه بلند در آکروپلیس غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

هنگام بستن چمدان برای سفر بـه یونان، مطمئن شوید کـه کفش مناسبی دارید. این کشور درسال 2009 کفش پاشنه بلند را در آکروپولیس ممنوع کرد، بنابر این در پارتنون استفاده از کفش هاي‌ پاشنه بلند ممنوع شد.

مطمئن نیستم کـه چرا کسی بخواهد در اطراف خرابه‌ها و خاک پاشنه‌دار پیاده‌گردی کند – مطمئناً راه رفتن سخت اسـت و بـه کفش‌ها آسیب میزند – اما یونانی‌ها این ممنوعیت را برای محافظت از خرابه‌هاي‌ ان در برابر آسیب‌هاي‌ ناشی از کفش‌هاي‌ تیز درنظر گرفتند. ویرانه ها نزدیک بـه 2500 سال قدمت دارند، پس احترام بگذارید و هنگام بازدید از کفش هاي‌ با کف نرم استفاده کنید.

7. در لهستان تی شرت Winnie the Pooh خود را نپوشید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

خرس کوچولوی نوازشگر هم با کرک پر شده اسـت – نفس نفس زدن! – شلوار نمی‌پوشد. بـه همین دلیل، لهستان ممنوعیت وینی پو را در اطراف زمین هاي‌ بازی و مدارس صادر کرد و A.A. شخصیت میلن برای امثال کودکان تأثیرپذیر کمی خطرناک اسـت.

بهتر اسـت درصورت بازدید از این کشور اروپای شرقی، لباس خرس خودرا در خانه بگذارید تا در امان باشید.

8. مردان در سواحل فرانسه باید اسپیدوس بپوشند

آیا فکر میکنید فرانسوی‌ها واقعاً اسپیدوهای خودرا دوست دارند؟ در واقع، قانون فرانسه این اسـت کـه مردان در سواحل، استخرهای شنا و سایر مکان‌هاي‌ عمومی کـه لباس شنا الزامی اسـت، از تنه شنا گشاد استفاده نمی کنند.

این قانون برای ایمنی نبود، بلکه این بود کـه مردان جرات نمی کردند با یک اسپیدو در شهر قدم بزنند، بنابر این اگر او یک اسپیدو در آب بپوشد، مطمئناً تمیزتر از چیزی اسـت کـه ممکن اسـت در طول روز پوشیده باشد.

این نیاز بـه اجتناب از لباس‌هایي کـه می‌توانستند در طول روز پوشیده شوند، بـه تی‌شرت‌ها نیز کشیده میشود. شـما باید ان ها را بـه همان سرعتی کـه شورت موج سواری خود دارید از دست بدهید.

9. پوشیدن کت و شلوار زرهی در پارلمان بریتانیا غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

ما می‌دانیم، شـما در سفر بعدی خود بـه لندن در حال پوشیدن زره خود برای بازدید از پارلمان هستید. هنوز هم این قانون باستانی مربوط بـه سال 1313 وجوددارد کـه ان را ممنوع می کند. بریتانیایی‌ها می توانند این قانون را لغو کنند، اما، چون زره‌پوش‌ها واقعاً مثل قرون وسطی مد نیستند، چراباید زحمت بکشند؟

10. در اسکاتلند سوار شدن بر گاو در حالت مستی غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

قبل از این‌که ایده‌هاي‌ احمقانه‌اي بـه دست آورید – و ویسکی اسکاتلندی بیش از حد بخورید – باید بدانید کـه میتوانید یک بلیت برای گاو سواری مست تهیه کنید. از نظر فنی، قانون کامل 1872 افراد را موظف می کند کـه در هنگام مسئولیت گاو، اسب، کالسکه یا موتور بخار مست نباشند.

اگر تعجب می کنید، همان قانون می گوید کـه نمی توانید در حالت مستی اسلحه گرم داشته باشید. «باید اعتراف کنیم کـه این یک قانون بسیار خوب اسـت.»

11. پوشیدن لباس استتار در «بیشتر» کارائیب غیرقانونی است

هنگامی کـه بـه کارائیب میروید، لباس کامو را در خانه بگذارید – پوشیدن ان در تعداد زیادی از کشور های جزیره اي، از جمله باربادوس، سنت وینسنت، سنت لوسیا، آنتیگوا، باربودا و جامائیکا، ممنوع اسـت. استفاده از لباس استتار فقط برای پرسنل نظامی کشور مجاز اسـت.

12. بدون سلفی با بودا در سریلانکا

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

وقتی با بودا سلفی می‌گیرید، بـه او پشت می کنید. این نشانه بی احترامی در سریلانکا مجازات حبس دارد. همچنین نشان دادن انگشت بـه سمت بودا بی احترامی محسوب می شود و گاهی اوقات عکس گرفتن با مجسمه ها ممنوع اسـت.

اگر چه داشتن خالکوبی از بودا غیرقانونی نیست، اما یک زن بریتانیایی درسال 2014 بـه دلیل خالکوبی نامناسب مردی کـه 70 درصد سریلانکا احساس می کنند پیامبر و آواتار خدای ویشنو اسـت، بـه مدت سه روز زندانی شد.

مودب باشید و خالکوبی ها را بپوشانید، بـه نشانه هاي‌ «عکاسی ممنوع» احترام بگذارید و بـه او پشت نکنید.

13. استفاده از ماسک در اماکن عمومی در دانمارک غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

نه تنها ماسک، بلکه دولت دانمارک میـــخواهد از پوشاندن صورت خود در مکان هاي‌ عمومی جلوگیري کند. این شامل ماسک، کلاه ایمنی، روسری، کلاه، ریش مصنوعی و حتی برقع اسـت.

این ممنوعیت بحث‌برانگیز در آگوست 2018 اجرا شد. مقامات ادعا می کنند کـه این ممنوعیت بـه شناسایی درست افراد در طول رویداد های شلوغ کمک می کند، اگر اتفاق منفی رخ دهد و نیاز بـه شناسایی شخصی باشد.

14. ثبت نام به عنوان متاهل در یک هتل باعث می شود در کارولینای شمالی چنین باشد

فرض کنید یک مرد و یک زن وارد هتلی در کارولینای شمالی میشوند، تقاضای میکنند دریک اتاق مشترک باشند و ادعا می کنند کـه ازدواج کرده‌اند. طبق قوانین عرفی ازدواج در ایالت، ان مرد و زن بـه طور قانونی ازدواج خواهند کرد.

از آنجایی کـه این زوج “از نظر ظاهری خودرا بـه عنوان زن و شوهر در دسترس دید عموم قرار می دهند”؛ انها یک ازدواج معمولی تلقی می شوند کـه در کارولینای شمالی ارجمند و معتبر اسـت.

اگر شـما نیاز بـه یک اتاق در هتل برای شب دارید، ممکن اسـت بخواهید اگر یک زوج متاهل نیستید، فحاشی کنید.

15. پرواز بادبادک در ویکتوریا استرالیا غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

در جنوب شرقی استرالیا، ویکتوریا، محل سکونت ملبورن، پرواز بادبادک در فضای عمومی در صورتی کـه فرد دیگری را اذيت دهد، غیرقانونی اسـت. در واقع، شـما حتی نمی توانید یک بازی را دریک مکان عمومی انجام دهید اگر این بازی باعث اذيت شخص دیگری شود.

استرالیایی‌ها کـه بـه‌عنوان بخشی از قانون خلاصه جرایم سال 1966 لیست شده‌اند، احتمالاً اگر تصمیم بـه پرواز بادبادک در هنگام بازدید داشته باشید، اهمیتی نمی دهند.

16. پرواز بادبادک در بوینس آیرس، آرژانتین نیز غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

استرالیایی ها تنها کسانی نیستند کـه ظاهرا با بادبادک زدن مخالف هستند. قانون گذاران درسال 1907 بوئنوس آیرس با حذف کامل لذت ساده پرواز بادبادک ها، پایتخت آرژانتین را یک قدم فراتر بردند.

درسال 1989؛ این قانون تا حدی لغو شد تا پرواز بادبادک در میادین و پارک ها قانونی شود. اما حتی بـه این فکر نکنید کـه سعی کنید از این تفریح دوران کودکی در جای دیگری لذت ببرید.

17. بدون تپانچه آبی در سال نو در کامبوج

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

جشن‌هاي‌ سال نو در کامبوج چنان دیوانه‌کننده اسـت کـه پایتخت سیام ریپ اجازه فروش تپانچه‌هاي‌ آبی را قبل از جشن‌هاي‌ بزرگ خود ودر طول ان نمی دهد. این ممنوعیت برای پیشگیری از “تصادفات رانندگی” و “بی نظمی عمومی” اعمال شد.

ظاهرا هر زمان دیگری از سال برای دعوا با تفنگ آبی مناسب اسـت، اما اگر برای سال نو بروید، صاحبان مغازه‌ها اسباب‌بازی پلاستیکی را بـه شـما نمی‌فروشند.

18. بدون پیراهن در بارسلونا غیرقانونی است

در تلاشی برای دور نگه داشتن خیابان‌هاي‌ بارسلون از تماشاگران بیکینی و مردان بدون پیراهن، قانون‌گذاران در شهر اسپانیایی در دریای مدیترانه هر شخصی را از حضور در مکان‌هاي‌ عمومی بـه جز ساحل یا استخر منع کردند. درسال 2011؛ جریمه راه رفتن نیمه عریان ممکن اسـت تا 260 یورو برای شـما هزینه داشته باشد. نه لباسی، نه کفشی، نه خدماتی!

19. قسم خوردن در امارات متحده عربی غیرقانونی است.

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

در کشور امارات مسلمان، فحش دادن ممکن اسـت شـما را جریمه، زندانی یا اخراج کند. بر اساس ماده 373 قانون مجازات امارات، «سوگند خوردن باعث افتضاح آبرو یا حیای شخص می شود».

این فقط برای گفتن کلمات نامناسب با صدای بلند نیست. این شامل حرکات بدنی ناشایست اسـت و بـه پیام هاي‌ متنی و رسانه هاي‌ اجتماعی شـما نیز گسترش می‌یابد. حتی ایموجی هاي‌ ناشایست مجاز نیستند.

در اوایل سال جاری، بریتیش اکسپرس گزارش داد کـه مردی پیامی خشمگین بـه یک فروشنده خودرو فرستاد کـه ظاهرا با او اشتباه کرده اسـت. او بـه خاطر انتخاب کلماتش بـه سه هفته زندان تهدید شد. اگر دهان لگنی دارید، قبل از مراجعه مطمئن شوید کـه ان را بررسی کنید!

20. پوشیدن لباس های توری در روسیه غیرقانونی است

خانمها «و آقایان» متاسفم، اما روسیه نمی‌خواهد کـه زیر لباستان چیزی توری بپوشید. طبق قانون سال 2014 در روسیه، بلاروس و قزاقستان، لباس زیر باید با حداقل 6 درصد پنبه ساخته شود. چرا؟ انها ادعا می کنند کـه برای سلامت و ایمنی اسـت.

در حالی کـه زنان در سراسر کشورها اعتراض کردند، قانون در حال اجرا اسـت و دیگر نمی توانید لباس توری بخرید. این‌که چگونه آن ها بفهمند کـه شـما در زیر چه چیزی دارید موضوع دیگری اسـت.

بیشتر بخوانید: آشنایی با قانون های خانه کارداشیان

21. رقصیدن در تاریکی بعد از نیمه شب در ژاپن غیرقانونی است

ژاپن مانند نسخه کانتری فیلم “Footloose” بود. رقص بعد از نیمه شب برای نسل ها ممنوع بود، زیرا بسیار گناه اسـت. خب، واقعاً خیلی آمریکایی بود. این ممنوعیت کـه درسال 1948 تصویب شد، زمانی کـه سربازان آمریکایی ژاپن را اشغال کرده بودند، برای پیشگیري از فساد آمریکایی هاي‌ لیبرال برای شهروندان خوب ژاپن اعمال شد.

ژاپن بالاخره درسال 2105 این ممنوعیت را لغو کرد. شـما می توانید بعد از نیمه شب برقصید – تا زمانی کـه در تاریکی نباشد. خوش‌گذرانی‌هایي کـه می خواهند بعد از این‌که ساعت بـه 12 می رسد، اینکار را انجام دهند، باید اینکار را در کلوپ‌هاي‌ شبانه با نور خوب انجام دهند.

22. شما باید آثار هنری را در ساختمان‌های وایومینگ آویزان کنید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

در ایالت بزرگ وایومینگ، هر ساختمان عمومی کـه ساخته می شود، باید هنری بـه ارزش 1 درصد از هزینه‌هاي‌ ساختمان بـه نمایش گذاشته شود «البته بیش از 100000 دلار نباشد». اثر هنری باید بـه‌عنوان هنری تأیید شود، بنابر این آویزان کردن یک تصویر طراحی‌شده در Post-It اینکار را نمیکند.

23. در بخشی از فرانسه نمی توانید بدون یک قطعه دفن از قبل خریداری شده بمیرید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

در شهر سارپورنکس، نمی توانید در محدوده شهر بمیرید مگر این‌که قبلاً قطعه دفن خودرا در قبرستان محلی خریداری کرده باشید. این بـه پر بودن قبرستان مربوط می شود، بنابر این شهردار درسال 2008 حکمی صادر کرد. او افزود: “متخلفان بـه اشد مجازات خواهند رسید.”

24. شما باید سگ خود را روزانه در رم پیاده روی کنید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

قوانین سختگیرانه رم علیه حیوان آزاری شامل راه رفتن سگ هاي‌ خانگی اسـت. اگر صاحبی سگ خودرا یک‌بار در روز «حداقل» پیاده نکند، ممکن اسـت 625 دلار جریمه شود.

این قانون شامل ماهی قرمز نیز می شود. در حالی کـه آن ها نمیتوانند راه بروند، باید فضایی برای شنا داشته باشند. ماهی قرمز مجاز بـه نگه داری در کاسه نیست ودر عوض باید یک آکواریوم با اندازه کامل داشته باشد.

25. هنگام عبور از ماشین در نیوجرسی باید بوق بزنید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

هنگام رانندگی در امتداد بزرگراه در ایالت گاردن، قانوناً ملزم بـه ارائه اخطار صوتی مبنی بر عبور از خودرو در سمت چپ هستید. این بدان معنی اسـت کـه، چه در پارک وی ایالتی گاردن یا نیوجرسی ترانپایک رانندگی کنید، طبق قوانین ایالتی، از نظر فنی باید بوق خودرا قبل از عبور بوق بزنید. انگار مردم جرسی بـه اندازه کافی بوق نمیزنند.

26. ساختن قلعه شنی در اسپانیا غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

اسپانیا از تلاش شـما برای ساختن قلعه هاي‌ شنی آن قدر بیزار اسـت کـه اگر در اسپانیا در حال ساختن قلعه باشید جریمه خواهید شد.

و جریمه ها بر حسب موقعیت مکانی متفاوت اسـت. بـه عنوان مثال، در جزیره مایورکا، شـما می توانید 100 یورو بپردازید، اما می توانید تا 1500 یورو در گالیسیا پرداخت کنید. قبل از این‌که بپرسید، بله، بچه ها شامل این محدودیت می شوند و والدین هزینه ان را پرداخت می کنند.

27. تناسخ بدون اجازه در چین غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

راهبان بودایی تبتی پس از مرگ مجاز بـه تناسخ نیستند مگر این‌که از دولت اجازه گرفته باشند. ما مطمئن نیستیم کـه انها چگونه این را اجرا می کنند، اما چین بـه داشتن قوانین سختگیرانه مشهور اسـت.

28. کاپری ممکن است سگ شما را با DNA متلاشی کند

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

رها کردن ضایعات سگ در جزیره کاپری ایتالیا، مانند تعداد زیادی از جاها، غیرقانونی اسـت. اما برای تعداد زیادی از صاحبان سگ کـه این قانون را نادیده می‌گیرند، علم اکنون علیه شماست. اگر مدفوع سگ خودرا جمع نکنید، ممکن اسـت از آزمایش DNA برای تعیین هویت سگ خود استفاده کنید. و سپس، شـما جریمه خواهید شد.

29. کشتن پاگنده در بریتیش کلمبیا، کانادا غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

هنگامی کـه مردم برای نخستین بار در دهه 1800 شروع بـه دیدن پاگنده یا ساسکواچ کردند، بریتیش کلمبیا کشتن وی را غیرقانونی اعلام کرد. هیچکس تا بـه حال مدرکی از این موجود پرمو و غول پیکر بـه دست نیاورده اسـت، اما اگر ان را پیدا کنید و بکشید، اگر مجوز شکار مناسب نداشته باشید، ممکن اسـت تا 250000 دلار جریمه شوید.

30. ادرار کردن در اقیانوس در پرتغال غیرقانونی است

پرتغال برای تمیز نگه داشتن سواحل و سلامتی مسافران، ادرار کردن در اقیانوس را ممنوع کرده اسـت. ما بازهم کاملاً مطمئن نیستیم کـه آن ها چگونه این مورد را ثابت می کنند، اما بهتر اسـت مانند یک فرد متمدن از دستشویی ها استفاده کنیم.

31. پوشیدن سبیل تقلبی در کلیسای آلاباما غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

اگر سبیل تقلبی شـما باعث خنده مردم می شود، ان را برای هر جایی بـه جز کلیسا ذخیره کنید، زیرا در آلاباما غیرقانونی اسـت. نکته این قانون احمقانه این اسـت کـه شـما نباید سرویس را قطع کنید. بنابر این، تا زمانی کـه باعث خنده نشود، می توانید سبیل هاي‌ تقلبی را در کلیسا بپوشید. فقط مخاطب خودرا بشناسید.

32. زنان متاهل در بولیوی فقط می توانند یک لیوان شراب بخورند

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

اگر در لاپاز، بولیوی یک زن مجرد هستید، نوشیدنی بنوشید! اما اگر متاهل هستید، فقط یک لیوان شراب برای شماست. این قانون جنسی بـه این دلیل اسـت کـه الکل ممکن اسـت زن را بد اخلاق تر کند. یک شوهر واقعاً می تواند وی را طلاق دهد اگر او در ملاء عام مشروب بنوشد!

33. برهم زدن مراسم عروسی در استرالیا غیرقانونی است

حتی اگر واعظ بپرسد کـه آیا کسی با عروسی مخالف اسـت، اگر در استرالیای جنوبی هستید، ان را برای خود نگه دارید. در غیر این صورت، ممکن اسـت تا 10000 دلار جریمه شوید ودر صورت قطع عروسی، حتی تا دو سال در زندان بمانید.

34. مردان در فلوریدا نمی توانند لباس های بدون بند بپوشند

علیرغم اتفاقاتی کـه ممکن اسـت در کلوپ‌هاي‌ درگ مشهور در ساوت بیچ رخ دهد، در واقع پوشیدن لباس بدون بند برای یک مرد در فلوریدا غیرقانونی اسـت. با این حال، قانون نمیگوید کـه انها نمیتوانند لباس هایي با بند اسپاگتی، آستین هاي‌ کلاه دار یا آستین بلند بپوشند.

35. بالا رفتن از درخت در تورنتو غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

فکر می کنید فقط می توانید از درختی در کانادا بالا بروید؟ «چرا کـه نه، تعداد زیادی از آن ها وجوددارد، درست اسـت؟» اگر در هر نقطه اي از استان انتاریو گرفتار اینکار شدید، باید جریمه سنگینی بپردازید.

این برای اتاوا، تورنتو و حتی در وسط جنگل صدق می کند – مگر این‌که مجوز داشته باشید. درسال 2013؛ یک جوان علاقه‌مند بـه درخت‌ نوردی، بلیطی 365 دلاری برای بالا رفتن از یکی در پارک میدان بلیو بـه دست آورد.

36. شما باید برای والدین سالمند خود در چین فراهم کنید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

حمایت از حقوق و منافع سالمندان «بالای 60 سال» شامل تعدادی الزامات برای کودکان در مورد والدین سال خورده آن ها می شود. شـما نمی توانید پدر و مادر خودرا رها کنید یا بـه انها توهین کنید، باید از مزرعه انها برای آن ها مراقبت کنید ودر کنار سایر قوانین باید برای آن ها هزینه کنید. در غیر این صورت پدر و مادر می توانند تقاضای نفقه کنند!

37. عبور جوجه شما از جاده در گرجستان غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

بله، درست اسـت! در تلاشی برای تشویق مردم برای تحت بازرسی نگه داشتن جوجه هاي‌ خود، قانونی در کویتمن، جورجیا وجوددارد کـه می گوید اگر مرغ شـما له شود، می توانید جریمه شوید. این بدان معنی اسـت کـه نمی‌تواند از جاده عبور کند تا بـه طرف دیگر برسد.

38. شما باید 3 بار در روز سگ خود را در تورین، ایتالیا پیاده روی کنید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

اگر سگ خودرا حداقل سه بار در روز در تورین ایتالیا پیاده نکنید، تا 500 یورو جریمه شوید. همچنین رنگ کردن مو هاي سگ برای زیبایی شناسی جرم اسـت، بنابر این این جا هیچ پودل صورتی وجود ندارد.

39. پرداخت با سکه های زیاد در کانادا غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

هنگام پرداخت بیش از 10 دلار، طبق قانون ارز در کانادا، پرداخت با بیش از یک سکه غیرقانونی اسـت.

40. دروازه را ببندید وگرنه در نوادا جریمه خواهید شد

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

از دروازه‌هاي‌ نوادا برای نگه داری از دام استفاده می شود، و هر شخصی کـه دروازه‌اي را در خارج از محدوده شهر ببندد و نبندد، جریمه میشود.

بیشتر بخوانید: قانون رابطه جنسی با حیوانات در آمریکا «عکس»

41. خوردن یک نفر در آیداهو غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

فقط درصورت گرسنه شدن، آیداهو اگر گوشت یا خون یک نفر را بخورید شـما را تا 14 سال زندانی می کند. با این حال، آدمخواری در شرایط تهدید کننده زندگی مجاز اسـت.

42. برای هشدار در مورد ملخ ها در هند باید طبل بزنید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

درصورت هجوم ملخ ها بـه هند، یک مرد 14 ساله و بالاتر باید تمام تلاش خودرا برای جلوگیري از نابودی ملخ ها انجام دهد. کسانی کـه در فاصله 5 مایلی یا بیشتر از محلی کـه تهاجم در ان رخ می دهد زندگی می کنند، باید ان رابا زدن طبل یا روش دیگری کـه بـه شهر هشدار می دهد، اعلام کنند.

43. پرتاب کنفتی پلاستیکی در موبایل، آلاباما غیرقانونی است

نه تنها نمی توانید در موبایل آلاباما کوفته پرتاب کنید، بلکه داشتن، نگه‌داری، ذخیره، استفاده، ساخت یا فروش ان در محدوده شهر غیرقانونی اسـت. ما درک می کنیم – این چیزها بـه همه ی جا می رسد!

44. در مالاوی از باد عبور نکنید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

“قانون رسوب هوا” درسال 2011؛ “آلودگی هوا” را برای مردم مالاوی غیرقانونی اعلام کرد. این موضوع بحث بزرگی را برانگیخت کـه آیا این بـه این معنی اسـت کـه نفخ شکم اکنون یک جرم کیفری اسـت یا خیر.

45. در اوکلاهاما گفتن یک زن با نامی ناپسند غیرقانونی است

اگر کسی زنی رابا نامی بخواند کـه نشان دهد او پاکدامن نیست، خواه متاهل باشد یا مجرد، ان شخص را می‌توان بـه تهمت متهم کرد. اگر شـما یک زن را بـه صورت شفاهی یا از راه هاي‌ دیگر نام ببرید، جریمه اي بین 25 تا 500 دلار می تواند صادر شود، بـه این معنی کـه حتی در اوکلاهاما نباید قلدری سایبری انجام شود. ما میتوانیم از پس ان برآییم!

46. در ژاپن نمی توانید اضافه وزن داشته باشید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

بـه جز کشتی گیران سومو، ژاپن در تلاش برای جلوگیري از چاقی در شهروندان خود قانون متابو را ایجاد کرد. این امر مستلزم ان اسـت کـه افراد بین 40 تا 74 سال اندازه‌گیری سالانه دور کمر را نزد دکتر انجام دهند. اگر کمر مردان بیش از 33.5 اینچ یا 35.4 اینچ برای زنان باشد جریمه خواهد شد.

47. استفاده مشکوک با ماهی قزل آلا در بریتانیا غیرقانونی است.

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

طبق قانون سالمون درسال 1986؛ پارلمان رسیدگی بـه ماهی قزل آلا را در شرایط مشکوک در سراسر بریتانیا غیرقانونی تشخیص داد. این همچنین در مورد قزل آلا، ماهی هاي‌ آب شیرین، ماهی هاي‌ آب شیرین، لمپری ها و مارماهی ها صدق می کند، اما مشخص نمی کند کـه چه چیزی مشکوک اسـت.

48. بیلبوردها در هاوایی مورد نظر نیستند

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

تبلیغات بیلبورد در ایالت هاوایی مجاز نیست. فقط تابلوهای جهت دار، املاک و مستغلات و نشانه ها مجاز هستند. یک شرط: اگر بیلبورد در ملک خودتان باشد، می توانید بیلبورد داشته باشید.

49. کشتی گرفتن با یک خرس در آفریقای جنوبی غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

نه این‌که آفریقای جنوبی خرس داشته باشد، اما اگر داشت، کشتی گرفتن با انها غیرقانونی اسـت.

50. لباس های کثیف خود را در عمومی ترینیداد و توباگو آویزان نکنید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

لباس‌هاي‌ کثیف خودرا در جزایر ترینیداد و توباگو برای خود نگه دارید، جایی کـه خشک کردن لباس‌هاي‌ خود در هر جایی کـه روی خیابان، دیوار، حصار یا پنجره رو بـه خیابان باشد، غیرقانونی اسـت. جزایر می خواهند زمانی کـه شـما تمیز می کنید تمیز بـه نظر برسند.

51. فال گفتن در مریلند غیرقانونی است

خواه از طریق کارت هاي‌ تاروت، خواندن با کف دست یا هر روش دیگری باشد، فال گیری در سراسر ایالت مریلند ممنوع اسـت. اگر دستگیر شوید، ممکن اسـت تا 500 دلار جریمه و حتی تا یکسال زندان دریافت کنید.

52. بارهای نوردیک برای اجازه رقصیدن در محل خود به مجوز نیاز دارند

اگر دریک کشور نوردیک هستید و احساس می کنید کـه الهام گرفته شده اسـت کـه بـه طور خود بـه خودی بـه رقص بروید، خبر بدی برای شـما داریم. مگر این‌که بار یا سالنی کـه در ان هستید مجوز رقص داشته باشد، حرکت دادن بدن خود بـه موزیک هایي کـه در حال پخش هستند غیرقانونی اسـت.

این‌که چرا این قانون وجوددارد، حدس هر شخصی اسـت. بدترین بخش این اسـت کـه قانون واقعاً بـه شدت اجرا می شود.

53. شما نمی توانید صدای دوربین گوشی خود را در کره جنوبی خاموش کنید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

در پاسخ بـه بحران دوربین مخفی در متروها، دولت کره جنوبی خاموش کردن دوربین هاي‌ تلفن هنگام عکس گرفتن را ممنوع کرد. این بدان معناست کـه درصورت خرید گوشی در کشور، نمی توانید صدای شاتر را خاموش کنید. این قانون در ژاپن نیز وجوددارد.

54. رانندگان تاکسی فنلاندی باید برای آهنگ هایی که در اتومبیل خود پخش می کنند حق امتیاز پرداخت کنند

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

هر زمان کـه وارد تاکسی میشوید، عادی اسـت کـه راننده تاکسی بـه رادیو گوش می دهد تا سفر را برای همه ی دلپذیرتر کند. با این حال، در فنلاند، رانندگان تاکسی طبق قانون ملزم بـه پرداخت حق امتیاز برای موزیک هایي هستند کـه هنگام رانندگی مسافران پخش می کنند.

منطق قانون این اسـت کـه انها از موزیک برای کسب و کار استفاده می کنند ودر عین حال سود می‌برند، بنابر این باید برای حقوق پرداخت کنند. همه ی ما طرفدار حفاظت از مالکیت معنوی هستیم، اما این کمی افراطی بـه نظر می رسد.

55. شما نمی توانید بعد از ساعت کاری در سوئد سیفون توالت را بشویید

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

اگر در مناطق خاصی از سوئد هستید و باید بعد از ساعت 10 شب بـه دستشویی بروید، شانس ندارید. اینطور نیست کـه نمی توانید بـه حمام بروید، اما در حین انجام اینکار نمی توانید سر و صدا کنید.

این بدان معنی اسـت کـه شـما وادار خواهید بود تا صبح ان را ملایم کنید. اگر پسر هستید، باید بشینید تا سر و صدا نکنید. این قانون در همه ی نقاط کشور رعایت نمی‌شود، اما اگر همسایه مزاحم دارید کـه می‌خواهد شکایت کند، از نظر فنی قانون را درکنار خود خواهند داشت.

56. بازی دومینو در سویا، اسپانیا غیرقانونی است

کشور دیگری کـه تلاش می کند با روش هاي‌ عجیب‌وغریب با آلودگی صوتی مبارزه کند، اسپانیا اسـت. یا بـه طور دقیق تر، شهر سویا. شهر زیبا مانع از بازی دومینو در اماکن عمومی می شود، بـه این دلیل کـه این مهره‌ها زمانی کـه بازیکنان ان‌ها را زمین میگذارند، صدای زیادی ایجاد میکنند.

با توجه بـه این‌که سویا شهری پرجنب‌وجوش اسـت کـه در ان موسیقی زنده در خیابان‌ها پخش میشود و رقصندگان فلامنکو در مکان‌هاي‌ عمومی نمایش میدهند، ما این استدلال را درک نمی کنیم.

57. پرتاب اختاپوس در میشیگان غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

طرفداران تیم هاکی دیترویت رد وینگز سنت دارند کـه برای خوش شانسی اختاپوس ها را روی یخ پرتاب می کنند. در دهه 1950 اوضاع بـه قدری بد شد کـه باید قانونی علیه ان تصویب می شد.

در حالی کـه قانون برای مدتی وجود داشته اسـت، هواداران همان‌ گونه دراین سنت شرکت می کنند. بـه جای این‌که یک قانون عجیب‌وغریب باشد کـه دیگر استفاده نمیشود، یک قانون عجیب‌وغریب اسـت کـه اجرا نمی‌شود اما همان‌ گونه مرتبط اسـت.

58. مردن در داخل مجلس غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

حتی بـه مرگ در داخل مجلس فکر نکنید، وگرنه… در واقع، ما واقعاً نمی‌دانیم کـه این جنایت چه عواقبی خواهد داشت.

از آنجایی کـه این بنا یک کاخ خانواده سلطنتی محسوب می شود، اگر شخصی در داخل ان بمیرد، باید با کمال افتخار دفن شود. ما مطمئن نیستیم کـه چند نفر قصد داشتند در این جا بمیرند، اما حدس میزنیم کـه بریتانیا میخواست در امنیت باشد.

59. شما نمی توانید در خیابان در گواناخواتو، مکزیک ببوسید

یکی از زیباترین پوبلوهای کشور مکزیک یکی از عجیب ترین قوانین این کشور را نیز دارد: بوسیدن در خیابان ممنوع اسـت. با توجه بـه این‌که شهر بـه دلیل «کوچه بوسیدن»؛ جایی کـه گفته می شود افسانه دو عاشق متقاطع ستاره‌اي در ان رخ داده اسـت، عجیب اسـت.

شـما فکر می کنید این قانون صد سال پیش تصویب شده و اکنون منسوخ شده اسـت، اما در واقعیت، درسال 2009 تصویب شد و گهگاه اجرا می شود.

60. رانندگی با ماشین کثیف در روسیه غیرقانونی است

60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023

روس ها بـه ظاهر اهمیت می دهند. آن قدر کـه کشور رانندگی با ماشین کثیف را در این جا غیرقانونی کرده اسـت.

ما دقیقاً مطمئن نیستیم کـه چه سطحی از کثیفی مجاز اسـت یا این قانون چند بار واقعاً اجرا می شود. اما این واقعیت کـه قانون وجوددارد و این‌که باید در 100 سال گذشته وضع میشد، شگفت‌انگیز اسـت.

نوشته 60 قانون عجیب و غریب در سراسر جهان در سال 2023 اولین بار در تالاب. پدیدار شد.